Gimnazjum nr 1 w Gryficach
Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

Znowu byliśmy w Meldorf…

 Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com  

 


   W dniach 10-15 września2012 r. odbyła się kolejna wymiana młodzieży polsko-niemieckiej. Tym razem
17 uczniów Gimnazjum Nr 1 w Gryficach wraz z dwiema opiekunkami panią Anną Wydmuch i panią Anną Figas pojechało na tygodniową rewizytę do Meldorf, miasta partnerskiego Gryfic.
   Młodzież goszczona była przez swoich rówieśników
i uczestniczyła nie tylko w zajęciach szkolnych ale też w życiu codziennym niemieckich rodzin.
   W pierwszym dniu pobytu uczniowie zwiedzili miasto i udali się z wizytą do Burmistrza Meldorf. W godzinach popołudniowych młodzież miała okazję zobaczyć odpływ nad Morzem Północnym oraz pospacerować boso po plaży. Dzień drugi spędzili na wyspie Sylt, gdzie krajobrazy wyspy pozostawiły niezapomniane wrażenia na uczestnikach wymiany. Kolejny dzień był dniem wyzwań związanych z Epoką Kamienia Łupanego w parku Alberdorf, gdzie mieli okazję podjąć próby krzesania ognia oraz strzelania z łuku. Popołudnie młodzież spędziła w parku linowym.
Tu wysokość i stopień trudności kolejnych tras mroziły krew w żyłach. Przedostatni dzień to wizyta w Muzeum Miniatur i Planetarium w Hamburgu. Miasto zrobiło niesamowite wrażenie na uczestnikach, a seans w Planetarium przeniósł ich w prastare czasy, kiedy to jeszcze nie było ludzi na świecie…
   Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach szkolnych w niemieckiej szkole, a z relacji uczniów wynika, że najbardziej podobała im się lekcja chemii, gdzie mogli przeprowadzić kilka eksperymentów.
   Uczniowie porozumiewali się w języku angielskim i niemieckim, co pokazało im jak ważna jest nauka języków obcych. Wszyscy wrócili z Meldorf zadowoleni ,z pełnym workiem niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

A jak było -to obejrzyjcie nasze zdjęcia.

P.S. Teraz z niecierpliwością czekamy na przyjazd do Gryfic młodzieży z Meldorf.

A. Wydmuch i A. Figas  

FOTO GALERIA

 
 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 01.09.2013 r.