Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

Ogólnopolski sukces uczniów z gryfickiej „Jedynki”!

STRONA GŁÓWNA    

 

 


Finał konkursu „Młodzież na morzu”

   11 maja br. w Szczecinie w Wyższej Szkole Bankowej odbył się kolejny ogólnopolski finał konkursu „Młodzież na Morzu”. Konkurs ten jest elementem edukacji morskiej młodzieży. Na odbywające się w Szczecinie finały przyjeżdżają uczniowie z całej Polski. Aby zostać uczestnikiem finału ogólnopolskiego, należy przebrnąć przez eliminacje niższych szczebli.
   Od wielu lat udaje się to uczniom Gimnazjum nr 1 w Gryficach. W tym roku wystartowaliśmy w dwóch kategoriach konkursu: wiedzy o morzu i wiedzy o Pomorzu Zachodnim. W obu kategoriach nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału centralnego , w którym odnieśli następujące sukcesy:
w konkursie o Pomorzu Zachodnim zajęli I miejsce drużynowo i II i III miejsce indywidualnie – walczyły w nim Karolina Czerewaty i Karolina Kulig. W konkursie wiedzy o morzu wystartowali Magdalena Chmielecka i Dawid Stanek – zdobyliśmy IV miejsce.
Jest to duże osiągnięcie, gdyż konkursy te, a zwłaszcza konkurs wiedzy o morzu, obejmują dość szeroką problematykę związaną z morzem i jego eksploatacją, od historii żeglugi poprzez geografię morską i biologię morza do zagadnień żeglarskich związanych z fizyką, hydrodynamiką i meteorologią. Bardzo ważnym tematem konkursowym są biografie ludzi morza oraz żaglowców i historia ich corocznych zlotów pod sztandarami STA. Można powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły tworzą pewną tradycję, co wydaje się zrozumiałe z racji nadmorskiego położenia naszego regionu. „Atmosfera, która panowała podczas konkursu, była przyjacielska, a uczestnicy – kontaktowi. Całe spotkanie-wręcz perfekcyjne. Wszystko przebiegało po myśli organizatorów. Najwięcej trudności sprawiła mi mapka, a zadania były zaskakujące”(D. Stanek); „Dla nas test był łatwy. Konkurs ten to ciekawe wydarzenie, nie było przesadnej rywalizacji, a poznani tam inni uczestnicy-bardzo sympatyczni” (M. Chmielecka i K. Czerewaty).
   Ponadto warto podkreślić, że w finale w kategorii szkół średnich brali udział nasi byli uczniowie, np. z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Miłosza - Paweł Caban i Maja Broszkiewicz i też zdobyli I miejsce. W konkursowych zmaganiach uczestniczyli też nasi absolwenci z „Kopernika”
z Kołobrzegu: Wojtek Grządziela i Luiza Terka. Świadczy to o tym, że praca w Gimnazjum nie poszła na marne! Pozostaje wyrazić nadzieję na to, że w przyszłych edycjach konkursu „Młodzież na Morzu” nasi uczniowie wystartują z podobnym powodzeniem.
                                                                          Gratulujemy!  
                                                       Bogusław Zielnica, nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Gryficach 


© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 01.09.2013 r.