Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

„Dorośli – dzieciom”

STRONA GŁÓWNA    

 

 


Dzień Dziecka - nowa tradycja w Gimnazjum nr 1

    Jak co roku Dzień Dziecka jest wszędzie okazją do wspólnej zabawy i radości. Wtedy żadne dzieci nie powinny się nudzić. To wyjątkowy czas, który ma dać im szczęście i niezapomniane chwile beztroski. Nie ma nic piękniejszego od dziecięcych uśmiechów, bo -jak powiedział J. Korczak - „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Właśnie te słowa stały się mottem imprezy zorganizowanej 4 czerwca br. przez Gimnazjum nr 1
w Gryficach. Było to spotkanie pod hasłem „Dorośli – dzieciom”. Nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji przygotowali dla dzieci i młodzieży moc atrakcji, które sprawiły, że tegoroczny Dzień Dziecka okazał się strzałem w dziesiątkę. Miniony wtorek upłynął pod znakiem wspaniałej zabawy.
A bawili się nie tylko gimnazjaliści z „Jedynki”, ale również zaproszeni goście – uczniowie i nauczyciele z gryfickich Szkół Podstawowych nr 3 i nr 4, ze Szkół Podstawowych z Górzycy i Prusinowa.
   Dzieci miały do wyboru różnorodne rozrywki. Mogły rozwiązywać sudoku, które przyciągnęło wielu chętnych do rozwiązywania łamigłówek, i wygrywać słodycze; rozstawione namioty kusiły zapachami smakowitych przekąsek – wszyscy zajadali się pysznymi tostami i kiełbaskami z grilla, na deser były rozmaite ciasta, cukierki, lizaki i napoje. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki, do którego można było wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie, oraz auto straży granicznej, które było oblegane przez chłopców, gdyż mogli oni przymierzyć kamizelki i obejrzeć sprzęt – lornetki i broń, a także włączyć syrenę. Ponadto uczniowie klasy strażackiej ze szkoły „TOM” przygotowali pokaz akcji ratowniczej i reanimacji, co wzbudziło wiele emocji. Całej imprezie towarzyszyła energetyczna muzyka, uczniowie mogli potańczyć i bawić się przy dźwiękach ulubionych piosenek. Każdy znalazł coś dla siebie, a zadowolone i roześmiane twarze uczestników spotkania mówiły same za siebie. Przyjacielska atmosfera zabawy i radości sprawiła, że był to udany i niezwykły dzień.
   Pomysł tak się spodobał, że festyn z okazji Dnia Dziecka stanie się tradycją naszej szkoły i na stałe wpisze się w kalendarz imprez każdego roku szkolnego. Wierzymy, że warto organizować takie spotkania, dzięki nim zacieśniają się więzi między całą społecznością szkolną, nawiązują się przyjaźnie, a czas razem spędzony na długo pozostanie w miłych wspomnieniach.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za uświetnienie naszej imprezy i wspólną zabawę.
Dziękujemy Funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Rewalu, Strażakom Powiatowej Straży Pożarnej w Gryficach oraz Dyrektor Szkoły „TOM”, Hannie Olszańskiej.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, bez których zorganizowanie festynu byłoby o wiele trudniejsze. A oto oni:
- Pan Waldemar Gardzielewski, Przedsiębiorstwo Handlowe „Gawa” Trzebiatów, Hurtownia spożywcza Gryfice;
- Pan Andrzej Skiba, Zakłady Mięsne „Skiba” Chojnice;
- Pani Teresa Dobies, Piekarnia-Cukiernia Stuchowo;
- Pani Marzena Pelc, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Gryfice;
- Pani Renata Bartoszewicz, „Bart-Wal-Lux” Gryfice;
- Pan Tomasz Sobkowiak i Pan Marcin Sobkowiak, P.H.U. „Werter” sp.j. Gryfice;
- Pani Grażyna Ewa Wyborska, Folchem PPHU Gryfice;
- Państwo Magdalena i Piotr Cichy, Pan Patryk Sitko, Bricomarche Gryfice;
- „ABK” sp.j. Hurtownia piwa, wina i napojów, Pan Bojar i Pan Kamieniarz, Gryfice.

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 01.09.2013 r.