Gimnazjum nr 1 w Gryficach
Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

"Jedynka" dabatuje o samorządności w Warszawie

STRONA GŁÓWNA    

 

 

    09 maja 2013r.uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Gryficach w składzie: Nikola Terka-kl.2b, Katarzyna Kulig, Mateusz Hłąd i Bartłomiej Malczewski-kl.2a wraz z dyrektorem Zbigniewem Hłąd uczestniczyli w Warszawie w podsumowaniu projektu „Samorząd debatuje’’. Wszyscy uczestnicy projektu mieli możliwość zaprezentowania nie tylko swojej szkoły, ale i działań podejmowanych w trakcie jego realizacji . Celem spotkania było podzielenie się doświadczeniami i wrażeniami z udziału w programie, a także wykorzystanie w praktyce zdobytych umiejętności debatowania podczas mini-turnieju debat oksfordzkich.
   Nasz zespół uczestniczył w trzech debatach oksfordzkich na temat:
1.Instytucja samorządu uczniowskiego powinna zostać zniesiona.
2.Marzenie o romantycznej miłości jest przekleństwem współczesnych związków.
3.Krasnoludki są na świecie.
  Udział w debacie oksfordzkiej pokazał naszym uczniom, że służy ona między innymi do zdobycia wiedzy i przekazania jej innym, ma nauczyć uzyskania consensusu, wymiany argumentów.
Po zakończeniu debat odbyły się warsztaty podsumowujące ,co udało się osiągnąć dzięki udziałowi szkoły w projekcie,, Samorząd debatuje’’, jakiego wsparcia potrzebuje młodzież, co można by zmienić w projekcie w przyszłym roku. Nasza młodzież uczestniczyła również w warsztatach improwizacji, które uczą kreatywności, pracy w grupie oraz szybkiego reagowania w zaskakujących sytuacjach. Była to nie tylko świetna zabawa, ale i okazja zdobycia nowych umiejętności sprawdzenia się w nowych sytuacjach. Warsztaty prowadzili aktorzy warszawskich teatrów improwizowanych- Klancyk oraz Hofesinka.

   Uczniowie mieli również czas na zwiedzenie stolicy, co pokazują zdjęcia oraz spotkanie się i rozmowę z posłami: Józefem Zychem, Ireneuszem Rasiem i Andrzejem Biernatem.   Po trzydniowym pobycie w Warszawie wszyscy wrócili do Gryfic z bagażem ciekawych doświadczeń i z przekonaniem, że warsztaty podsumowujące ten projekt o samorządności warte były pokonania takiej odległości.  


© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 01.09.2013 r.