Gimnazjum nr 1 w Gryficach
Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

GOŚCIE Z UGANDY

STRONA GŁÓWNA    

 

 

   24.10. 2011r. na zaproszenie Dyrekcji i p. Marka Prociaka w Gimnazjum Nr 1 gościł  pastor
Paul Busobozi z Ugandy - dyrektor organizacji charytatywnej  
Comforting Broken Homes” („Wspieranie rodzin dotkniętych tragedią”) i pan Piotr Wąsowski- tłumacz i misjonarz w Ugandzie, współpracownik  Wielkopolskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego.
   Projekt pomocy gimnazjalistów dla Ugandy zrodził się w 2008  roku po spotkaniu
p. Marka Prociaka  z p. Honoratą Wąsowską, po jej pierwszym powrocie z Ugandy i współpracą
/z ramienia Wielkopolskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego/ z organizacją „Bringing Hope To
The Family” („Przynosząc nadzieję do rodziny”). Samorząd Uczniowski  pod kierunkiem
p. Bożeny Skrzypczak i Szkolne Koło PCK  pod kierunkiem p. Bożeny Dąbrowskiej zorganizowało zbiórkę funduszy dla tej organizacji w ramach corocznej  akcji Światowego Dnia Walki z Głodem. Dzięki wsparciu uczniów naszego gimnazjum zakupiono moskitiery, przybory szkolne, koce, obuwie oraz jedzenie dla dzieci i innych podopiecznych organizacji. Od trzech lat nasze gimnazjum wspiera ,, Bringing Hope To The Family’’.
   Przyjazd gości był poprzedzony przygotowaniami ze strony p. Agnieszki Marzec-wychowawcy świetlicy oraz obecnych opiekunów SU: p. Beaty Jasińskiej i p. Mileny Zając. Wszystkim klasom ,
na godzinach wychowawczych, został zaprezentowany materiał filmowy pt.„Dzieci Ugandy". W tym roku prezentacja została wzbogacona o dodatkowe filmy, plakaty i gazetki szkolne na korytarzu przypominające o Światowym Dniu Walki z Głodem oraz ukazujące tragiczne losy dzieci w krajach Afryki.
   Gości powitała p. wicedyrektor Katarzyna Kulikowska-Lew, następnie pastor powiedział:
„Jestem tutaj, aby wam podziękować, że wspieraliście naszą organizację. Chcę przekazać wam wyrazy wdzięczności, na wasze ręce wszystkim ludziom w Polsce za to ,że nas wspieracie”. Następnie odbyła się prezentacja slajdów, zobaczyliśmy konkretnych ludzi, poznaliśmy ich imiona . Mogliśmy zobaczyć, w jakim przedsięwzięciu jako gimnazjum bierzemy udział  od trzech lat.
   Na zakończenie pastor odmówił modlitwę za uczniów gimnazjum i udzielił zebranym swojego błogosławieństwa.    Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna, uczniowie zadawali wiele pytań. To była lekcja nie tylko wiedzy o dalekim kontynencie ,ale także wrażliwości i mądrości.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali zaproszenie do Ugandy.

 


© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.