Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

 
STRONA GŁÓWNA    

27 września - Polska Walcząca - Gimnazjum Nr 1 pamięta...

   W dniu 27.09.2011 w Gryfickim Domu Kultury o godz. 9:00 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i społeczność uczniowska naszego Gimnazjum wraz z zaproszonymi gośćmi celebrowała święto nadania szkole imienia Żołnierzy Armii Krajowej i kolejną rocznicę Dnia Podziemnego Państwa  Polskiego.
   11 już rocznica nadania Gimnazjum nr 1 imienia Żołnierzy Armii Krajowej i wręczenia sztandaru to bez wątpienia najważniejsza decyzja dla Gimnazjum nr 1 w Gryficach od momentu powołania placówki do życia. Dokładnie 20 września  2000 r. odbyła się oficjalna ceremonia i tego dnia na sesji nadzwyczajnej Rada Gminy podjęła w tej sprawie stosowną uchwałę.
   Dzień 27 września to Święto ustanowione przez Sejm  RP i nazwane Dniem Podziemnego Państwa Polskiego. Tak bowiem Polski Parlament uczcił powołanie 27 września 1939r. Służby Zwycięstwu Polski w okupowanej Warszawie. Posłowie stwierdzili w uchwale: To historyczne wydarzenie zapoczątkowało budowę Polskiego Państwa Podziemnego, fenomenu w dziejach nie tylko
II wojny światowej.
   Uroczystość zgromadziła nie tylko gości honorowych w osobach: p. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfice Andrzej Szczygieł;
p. Komendant Straży Pożarnej Edward Pruski; ks. Proboszcz Ireneusz Pastryk ,ale również dyrektorów gryfickich szkół, przedstawicieli lokalnych mediów, kombatantów, emerytów, rodziców i mieszkańców Gryfic.
   Akademię otworzyło wprowadzenie sztandarów szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał p. Dyrektor, który przywitał zebranych i przypomniał krótką historię nadania szkole imienia. W dalszej kolejności przemówił p. Burmistrz, który zwrócił uwagę zebranych na wagę niezwykłej lekcji historii, z jaką mamy dziś do czynienia.
   Uroczystość dostarczyła widzom wielu wzruszeń i artystycznych wrażeń, co potwierdziły końcowe gromkie brawa i bukiety kwiatów złożone na ręce Dyrekcji szkoły.
   Przedstawienie przygotowała młodzież z kl. IIA, IIB, IIIA, pod kierunkiem p. Jacka Lew-nauczyciela historii i p. Katarzyny Kulikowskiej –Lew- nauczyciela j. polskiego.

 

 
 
 

 

 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.  

Administrator strony :  Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak