Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

Przez ocean czasu….czyli sukces Agaty.

 Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com  

 

  
   We wtorek 15 maja 2012 r. w Urzędzie Miasta Szczecin odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników
i wręczenia nagród XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Edycja tegoroczna odbywała się pod hasłem: „Przez ocean czasu…”. Organizatorem konkursu był Zakład Regionalny Geologii Pomorza Państwowego Instytutu Geologicznego z siedzibą w Szczecinie pod Mecenatem Prezydenta Miasta Szczecin oraz Patronatem Zachodniopomorskiego i Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o naszym dziedzictwie naturalnym, konieczności i możliwościach jego ochrony. Poprzez zachęcanie do rozszerzania wiadomości z dziedziny nauk o Ziemi, georóżnorodności i wiedzy o środowisku, konkurs miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Udział w konkursie ma wspomagać ucznia w budowaniu jego tożsamości, a więc emocjonalnym i serdecznym związku z otaczającą go przyrodą, którą może obserwować na terenie swojego miasta i regionu.
Konkurs ukierunkowany jest na zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska,
a w szczególności na uświadomienie osobistej odpowiedzialności każdego człowieka za jego stan. Przewodnie hasło konkursu: Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro ukazuje główny cel kolejnych edycji konkursu: spojrzenie na przyszłość naszej planety poprzez pryzmat procesów, które kształtowały jej środowisko w przeszłości oraz poprzez obecną działalność człowieka. Zadanie uczestników półfinałów polegało na samodzielnym przygotowaniu przez ucznia pracy pisemnej na jeden z podanych tematów.
   Do półfinałów zgłoszono 104 prace pisemne (33 w kategorii szkół gimnazjalnych i 71 w kategorii szkół ponad gimnazjalnych). Udział w konkursie okazał się sukcesem Agaty Szeligi, uczennicy klasy III B, która otrzymała II nagrodę. Agata wybrała temat o żywych skamieniałościach, a w swojej pracy opisała miłorząb. Pięknie opisała swoją fascynację tym drzewem, której uległa, gdy miała zaledwie 4 lata. Tradycyjnie uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne i cenne nagrody. Trzeba tu dodać, że Agata jest również finalistką Konkursu Geograficznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy!

 


 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.