Powrót do strony głównej

 

Gimnazjum NR 1 w Gryficach

72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

      

Pierwszy dzwonek 2011/2012...

 

  "Drodzy uczniowie – nauczyciele, szanowni goście i rodzice! Serdecznie witam Was na rozpoczęciu roku szkolnego 2011/2012, który mam nadzieję będzie obfity w wiele pozytywnych wrażeń jak i ocen. Szczególnie ciepło kieruję do uczniów klas pierwszych, dla których jest to niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ rozpoczynają naukę w nowej szkole, nowym środowisku. Mam jednak nadzieję, że wasi starsi koledzy pomogą i wesprą was w tych pierwszych chwilach w murach naszej szkoły i sprawią, że będzie to dla Was niezwykły i niezapomniany czas. Co do „weteranów” naszej szkoły, wierzę, że naładowani pozytywną wakacyjną energią podołacie szkolnym obowiązkom z uśmiechem na ustach. Podążając za maksymą rzymskiego poety Lucjusza „Non omnia possumus omnes” – „nie wszyscy możemy wszystko”, wiem że nie ze wszystkimi przedmiotami możecie radzić sobie równie dobrze. Jestem jednak przekonany, że w każdej trudnej sytuacji spotkacie się z wszechstronną pomocą nauczycieli i wychowawców. Pomogą Wam oni również ukształtować Waszą osobowość, rozwinąć zainteresowania i wskazać dalszą ścieżkę rozwoju. W tym miejscu muszę się również zwrócić do naszych pedagogów, by mieli na uwadze słowa Alberta Einsteina, który stwierdził, że „szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość,    a nie specjalista”. Wierzę, że „złotym środkiem” do sukcesów naszych uczniów, a także radości z chodzenia do szkoły będzie dalsza szeroko pojęta współpraca pomiędzy nauczycielami, rodzicami, samorządem gminnym  i wszystkimi partnerami szkoły, którym nieobojętny jest jej los. Pragnę, aby każdy uczeń i nauczyciel czuł się w naszej szkole dobrze i identyfikował sie z nią jako miejscem twórczego rozwoju, zdobywania wiedzy oraz nowych, pożytecznych doświadczeń.

  Nie możemy również zapomnieć że Patron naszej szkoły „Żołnierze Armii Krajowej” 72 lata temu 1 września 1939 r. stanęli w obronie naszej Ojczyzny. Uczniowie Gimnazjum Nr 1 noszącego zaszczytne imię „Żołnierzy Armii Krajowej” są zobowiązani do godnego reprezentowania naszej szkoły w poczuciu pamięci dla tych, którzy  ginęli w obronie Ojczyzny. 
  Od jutra zaczniemy wspólnie pracować i uczyć się, a rytm dnia będzie wyznaczał nieodzowny szkolny dzwonek. Na zakończenie pragnę Wam życzyć małych i dużych sukcesów w pracy i nauce, ale przede wszystkim ambicji i wytrzymałości w dążeniu do zamierzonych celów, bo musicie pamiętać, drodzy uczniowie, że „nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić”.(..)

 Dziękuję zaproszonym gościom i rodzicom za przybycie, a całej społeczności szkolnej życzę sukcesów w coraz wyższym podnoszeniu poprzeczki w dziedzinie, której na imię – edukacja. Niech kolejny rok szkolny będzie dla nas wszystkich kolejnym wyzwaniem.

 Koniec laby!

 Rok szkolny czas zacząć!

 Drodzy uczniowie! Szanowni Rodzice! Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

 Rok szkolny 2011/2012 uważam za otwarty! "