Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

RELACJA Z POBYTU W MELDORF

 
STRONA GŁÓWNA    

   W dniu 19 września 2011 trzynastu uczniów Gimnazjum nr 1 z Gryfic wraz z opiekunami p. Anną Wydmuch
i p. Beatą Jasińską wyjechało do Meldorf na coroczną wymianę młodzieży w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Była to rewizyta polskich uczniów, którzy w maju 2011 gościli w swoich domach uczniów z Niemiec.
   Program pobytu został ułożony przez nauczycieli niemieckiego gimnazjum panią Claudię Siebenborn i pana Eberharda Matzat. Zaprosili oni naszą młodzież do udziału w projekcie ekologicznym, mającym na celu pokazanie, jak lokalna społeczność Meldorf wykorzystuje alternatywne źródła energii i jak pracuje nad rozwojem swojego regionu.   Podczas pobytu nasi uczniowie po zwiedzeniu tamtejszego gimnazjum wzięli udział w zajęciach szkolnych, złożyli wizytę w firmie Aldra produkującej baterie słoneczne, zostali zaproszeni na degustację przysmaków rybnych produkowanych przez lokalne przedsiębiorstwo rybne oraz odwiedzili rodzinną firmę produkującą ecogaz, który napędza silniki wytwarzające energię elektryczną dla miasta. Nasza młodzież miała również okazję zwiedzić Hamburg, jedno z największych miast na północy Niemiec. Uczniowie obejrzeli wystawę miniatur w centrum Hamburga oraz wzięli udział w pokazie na temat powstania naszej planety w Planetarium.
   Uczestnicy zawarli trwałe przyjaźnie ze swoimi niemieckimi partnerami, mieli okazję pogłębić swoje umiejętności związane z używaniem języka niemieckiego i angielskiego.
   Wśród największych atrakcji, zdaniem uczniów, należy wymienić naukę strzelania z profesjonalnego łuku oraz zmagania ze strachem w parku linowym.
   W ostatnim dniu pobytu, po pożegnaniu na dworcu okazało się, ze z powodu strajku kolei lokalnych nasza podróż powrotna może się opóźnić. Jednak rodzice młodzieży niemieckiej stanęli na wysokości zadania i szybko zorganizowali nam inny środek transportu i udało się nam szczęśliwie wrócić do kraju.
   Po tam miłym i owocnym pobycie nikt z uczestników nie zaprzeczy, że „podróże kształcą i poszerzają nasze horyzonty”.                                                                                                            

                                                                                   Anna Wydmuch

Fotki z wyjazdu do Meldorf

 
 
 
 

W gryfickim radio o Meldorf - 30.09.2011 godzina 16:00

   

 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.  

Administrator strony :  Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak