Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

STRONA GŁÓWNA    

 

   Foto galeria

    15 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na ucznia gimnazjum dla wszystkich tegorocznych pierwszoklasistów. Zespoły uczniów z klas a, b, c, d wzięły udział w wielu ciekawych i zabawnych konkurencjach, aby  udowodnić, iż zasługują na noszenie godnego miana GIMNAZJALISTY.
   Uczniowie musieli wykazać się znajomością szkoły, między innymi odpowiadali na pytania o ilość sal lekcyjnych, imię pani ze sklepiku i skład Samorządu Uczniowskiego. Do niektórych konkurencji przydało się trochę sprytu i zręczności, gdyż był konkurs na jak najszybsze wypicie soku z cytryny, zjedzenie cukierka bez użycia rąk, nadmuchanie balonu czy skakanie przez linę. Niektóre konkurencje wymagały też wysiłku intelektualnego, gdyż uczniowie musieli jak najszybciej dokonać skomplikowanych obliczeń matematycznych lub ułożyć hasła promujące szkołę i klasę. Wszystkie zadania zostały entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzoną na sali gimnastycznej młodzież i mimo, że rywalizacja była ostra, to wszyscy świetnie się bawili. Pomimo różnicy w otrzymanych punktach przedstawiciele całej społeczności uczniowskiej byli zgodni, że pierwszoklasiści egzamin zdali celująco, mogli złożyć uroczystą przysięgę i tym samym zostać oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej Gimnazjum Nr 1.
   Uczniowie otrzymali dyplomy z rąk wychowawców i dyrektora szkoły oraz wykonano zdjęcia, które na pewno będą miłą pamiątką tej uroczystości, którą przygotowali: Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Danutą Gasperowicz,
p. Bożena Dąbrowska, p. Tadeusz Ślusarczyk.
 

 


 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.

Administrator strony :  Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak