Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

NOMINACJE POSELSKIE

 Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com  

 

  
   22 maja 2012 r. w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia Aktu Nadania Nominacji dla Posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży XVI kadencji. Udział w projekcie na terenie naszego województwa wzięli uczniowie zainteresowani podejmowaniem działań w na rzecz szkolnej społeczności, dyskutowaniem o roli samorządu szkolnego i wprowadzaniem nowych pomysłów w życie.
W zachodniopomorskim do konkursu przystąpiło 45 dwuosobowych zespołów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, spośród których 10 otrzymało nominacje z rąk wojewody zachodniopomorskiego.
W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści: posłanki Magdalena Kochan i Zofia Ławrynowicz, senator Sławomir Preiss oraz Kurator Oświaty Pani Maria Borecka. Podczas uroczystości wszyscy zaproszeni goście mogli wysłuchiwać krótkiego recitalu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Szczecinie.
Wśród nominowanych znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach : Nikola Terka i Mateusz Hłąd (opiekun Jacek Lew). Uczniowie z Gryfic zajęli 3 miejsce w województwie.
Akt nominacji odebrali z rąk Wojewody Zachodniopomorskiego. Pani Poseł Magdalena Kochan zaopiekuje się uczniami z Gimnazjum nr 1 podczas ich wizyty w Sejmie.
Udział w spotkaniu w imieniu Burmistrza Gryfic wziął również Pan Roman Łobożewicz. W trakcie spotkania Pan Wojewoda pogratulował wszystkim młodym Posłom, życząc im owocnej pracy w Sejmie. Po raz kolejny władza ustawodawcza w Polsce przez jeden dzień należeć będzie do Posłów z Gimnazjum nr1 w Gryficach.
 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.