Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

ZAGRAJMY DLA GRACJANA

STRONA GŁÓWNA    

 

 


  26 marca 2012 r. Samorząd Uczniowski z Gimnazjum nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach, zorganizował kolejny koncert charytatywny „Zagrajmy dla Gracjana”, który odbył się pod hasłem „ Wiosna, wiosna ach to ty…”. Do współpracy zaprosił młodzież i dorosłych, zarówno naszych uczniów i nauczycieli, jak i osoby nie związane z Gimnazjum Nr 1. Uczniowie naszej szkoły, przedstawili spektakl słowno - muzyczny o tematyce nieodłącznie związanej z nadejściem kalendarzowej wiosny – dniem wagarowicza.
W przedstawieniu wystąpili uczniowie Gimnazjum Nr 1: Kasia Goryniak, Martyna Poniewozik
Żaneta Kania, Marcela Przelaskowska, Patryk Urbanowicz, Wojtek Kowalski, Kamila Jędrzejczak,
Bartek Kubsik, Karol Kędzierski, Milena Jurkowska, Alicja Karaś, Paulina Stereńczak,
Julita Wojciechowska, Kinga Rachubińska, Lucyna Hołubczak.
Wiersze recytowały: Ewa Kwiatkowska, Nikola Terka. Magda Chmielecka ucz. kl. II A zagrała na saksofonie i zaśpiewała, Wojtek Katkowski z zespołem zaprezentował swoje umiejętności "w rytmie hip–hop". Koncert poprowadził Damian Walczak z kl. II A.
Scenariusz przygotowała p. Beata Jasińska, organizację wspierały panie A. Wydmuch i A. Marzec. Dekorację wykonał Grzegorz Kwiatkowski ucz. kl. II D.
Bogaty repertuar zaprezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W. Kilara
w Gryficach. Dzięki uprzejmości dyrektorki p. Małgorzaty Drelich i nauczycieli ( C. Strokosz, M. Gargała, N. Mojsiejuk, S. Kożewnikow, V. Cielecka, A. Pietraś ), którzy przygotowali młodzież specjalnie na koncert dla Gracjana, mogliśmy wysłuchać utworów zagranych na fortepianie, akordeonach, klarnetach. Bardzo ciekawie zaprezentował się zespół uczniów klas II i III, któremu dyrygowała p. M. Krzywdzik. Umiejętności taneczne zaprezentowali członkowie gryfickiej grupy tanecznej „TOP TOYS” prowadzonej przez p. Maję Kwiatkowską, która w programie TV „Po prostu tańcz” otrzymała ze swoim zespołem z Koszalina cztery zielone gwiazdki (najwyższa ocena), a która swoim występem również uświetniła nasz koncert.
Szczególne podziękowania złożyliśmy na ręce osób wspierających naszą akcję, bezpośrednio nie uczestniczących w koncercie, ale bez pomocy których trudno byłoby się obejść: pani dyrektor
Gryfickiego Domu Kultury - R. Szuster, która udostępniła salę koncertową oraz panom odpowiedzialnym za światło i nagłośnienie; Agencji Ochrony TOM, która sprawowała opiekę nad porządkiem, pani sekretarz Wandzie Piwoni, która pomogła łagodnie przebrnąć przez „kręte ścieżki proceduralne”.
Zebraliśmy kwotę 915 zł, którą przekazaliśmy na ręce Pani Weiler – mamy Gracjana.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
 


© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.