Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

JEDYNKA W INSTYTUCIE PAMIĘCI NARODOWEJ

 Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com  

 

  
   22 maja uczennice z klasy 3d : Paulina Kokiel i Martyna Poniewozik pod opieką pani Mileny Zając uczestniczyły w prezentacji projektu edukacyjnego ,,Kamienie Pamięci - Historie Żołnierzy Wyklętych ’’
w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie . Nauczycielem - koordynatorem projektu w naszej szkole był nauczyciel historii pan Jacek Lew. Zadaniem uczestniczek było zaprezentowanie postaci ,,Żołnierzy Wyklętych’’, o których uczniowie pisali w projekcie . To było oceniane przez ekspertów z IPN. Następnie odbyła się gra Bingo między wszystkimi drużynami. Nasza grupa odpowiedziała na wszystkie pytania.
Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy wzięli udział w debacie na temat,, Formy i sposoby upowszechniania i popularyzacji Żołnierzy Wyklętych’’, której moderatorem był dr Tomasz Łabuszewski.
Nasz pobyt w IPN zakończył się rozdaniem ciekawych nagród oraz poczęstunkiem.
   Swój pobyt w stolicy zakończyłyśmy spacerem po Łazienkach i Starym Mieście. Odwiedziłyśmy
Grób Nieznanego Żołnierza i zobaczyłyśmy Pałac Prezydencki. Wracałyśmy do Gryfic z miłymi wspomnieniami z pobytu w Warszawie. Byłyśmy dumne z siebie, że mogłyśmy uczestniczyć w tak ciekawym projekcie, dzięki któremu poznałyśmy wielu ciekawych ludzi, ich życie i losy.

Paulina Kokiel kl.3d  

GALERIA  ZDJĘĆ

 
 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.