Gimnazjum nr 1 w Gryficach
Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

GOŚCIE Z MELDORF W JEDYNCE

 Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com  

 

  
   W dniach 07 – 12 maja uczniowie Gimnazjum nr 1 mieli przyjemność gościć swoich rówieśników
z partnerskiej szkoły Gemeinschaftsschule z Meldorf. W wymianie wzięło udział 15 uczniów z Niemiec
i 17 z Polski. Wraz z grupą młodzieży niemieckiej przyjechało również dwóch opiekunów - pani Claudia Siebenborn i pan Thomas Wiebe.
   Każdej wizycie towarzyszy bogaty program. Tym razem po zapoznaniu się ze szkołą, społecznością szkolną oraz osobliwościami naszego miasta, nasi goście zwiedzili też Kołobrzeg. Młodzież spotkała się
z panem Wojciechem Grycmacherem - znawcą historii Gryfic, który opowiedział o przeszłości naszego miasta i zaprezentował swoje bogate zbiory zdjęć, dokumentów i pamiątek związanych z Gryficami. Odwiedziliśmy również gryficką jednostkę straży pożarnej, w której młodzież zapoznała się ze sprzętem gaśniczym, technikami ratowniczymi oraz odbyła ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy. Szczególnie atrakcyjny okazał się spływ kajakowy rzeką Regą na odcinku Kłodkowo – Trzebiatów, który zakończył się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Nasi goście spotkali się też z władzami miasta i gminy w osobie pana Burmistrza Andrzeja Szczygła. W trakcie spotkania zapewniono o dalszej współpracy między naszymi miastami. Miłym akcentem były drobne upominki od Pana Burmistrza na zakończenie wizyty.
W ostatnim dniu odbyła się dyskoteka integracyjna w murach naszej szkoły.
   Dzięki cyklicznej wymianie młodzież ma okazję lepiej się poznać, przełamać bariery, obalić stereotypy
i nawiązać kontakty i przyjaźnie. Tego typu spotkania uświadamiają młodym ludziom przydatność uczenia się i znajomości języków obcych. Wizyta była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gryfice za co jesteśmy serdecznie wdzięczni. Osobne podziękowania należą się również rodzicom naszej młodzieży, którzy zechcieli gościć w swoich domach młodzież niemiecką. Obecnie czekamy z niecierpliwością na rewizytę w Meldorf.

FOTO GALERIA Z WYMIANY

 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.