Gimnazjum nr 1 w Gryficach
Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

EURO WEEK 2012

STRONA GŁÓWNA    

 

 

„EuroWeek – Szkoła Liderów” Europejskie Forum Młodzieży w Długopolu Zdrój

   W dniach 28.01-01.02.2012 r. uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Gryficach, Karolina Czerewaty, Mateusz Hłąd, Katarzyna Kulig, Karolina Kulig, Katarzyna Przęzak, Paula Szatkowska, Nikola Terka, Damian Walczak, Kacper Zubrzyński uczestniczyli w Specjalistycznym Obozie Szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” Europejskie Forum Młodzieży w Długopolu Zdrój, która obejmowała bloki tematyczne: „Praca i motywacja w grupie”, „Konferencja prasowa”, „Leadership”, „Poznaj Unię Europejską”, „Program Młodzież w działaniu”, „Prowadzenie negocjacji”, „Prowadzenie prezentacji/autoprezentacji”, „Debata Oksfordzka”, ”Motywacja w grupie”
i „Szok kulturowy”.

   Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM Niemiec, Argentyny, Litwy, Indonezji, Finlandii, Włoch, Wietnamu, Nepalu i Turcji. W trakcie zajęć uczniowie poznali, co to jest wolontariat oraz związane z tym działania podejmowane przez różne kraje, jak również kulturę, tradycje, religię, szkolnictwo, problemy krajów wolontariuszy uczestniczących w tej wymianie. Była to wspaniała szkoła poznania kraju, kultury, osobowości osób pochodzących z tych państw. Uczniowie poznawali również tańce regionalne ucząc się ich praktycznie. Było to niesamowite doznanie rozmowy z osobami z danego kraju. Nawiązała się przyjaźń, która będzie owocowała wymianą korespondencji meilowej.

   Korzyści, jakie daje działanie w ramach Wolontariatu Europejskiego to przede wszystkim:
* Wszechstronny rozwój,
* Możliwość sprawdzenia siebie,
* Nauka/doskonalenie języka,
* Poznanie innych kultur,
* Nowe kontakty i przyjaźnie,
* Nauka i doświadczenie zwiększające szansę znalezienia pracy,
* Nowe pomysły i zainteresowania,
* Możliwość wyrażenia solidarności z innymi, zwłaszcza potrzebującymi.
Wolontariat pozwala na bliższe poznanie samego siebie oraz innych ludzi. To także wielkie wyzwanie, dzięki któremu uwierzysz w siebie.

   W trakcie pobytu uczniowie również uczestniczyli w wycieczce do Zieleńca, gdzie mieli możliwość jazdy na nartach i snowboardzie oraz zobaczyli prawdziwą zimę, której nie było w Gryficach.
Chyba w drodze powrotnej przywieźli ją do Gryfic.

Opiekunami grupy byli : Katarzyna Przybyłek i Zbigniew Hłąd.               Foto galeria

 


© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.