Gimnazjum nr 1 w Gryficach
Gimnazjum NR 1   im. Żołnierzy Armii Krajowej w Gryficach
72-300 Gryfice ul. Marszałka J. Piłsudskiego 1   tel. (91) 384-26-62

BIWAK INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

 Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com  

 

  
   Pod koniec września wychowawcy klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Gryficach zorganizowali wyjazd integracyjny dla swoich uczniów z klas 1a, 1b i 1d. Młodzież pojechała na biwak do Trzęsacza, a wyjazd ten miał umożliwić uczniom zarówno bliższe poznanie się , jak i wykształcenie więzi grupowych pozwalających skutecznie współpracować ze sobą na terenie szkoły.

   Pobyt naszej młodzieży nad morzem rozpoczął się od wspólnego spaceru do Rewala. Uczniowie poznali wybrzeże klifowe, a także mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na rewalskim pomoście zakochanych. Po powrocie do ośrodka w Trzęsaczu odbyło się wspólne ognisko integracyjne, przy którego ciepłych płomieniach młodzież nie tylko zjadła kolację, ale też miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Pierwszy dzień pobytu nad morzem zakończył się wieczornym spacerem deptakiem do ruin kościółka na skarpie. Niebo pełne gwiazd i pełnia księżyca stanowiły niesamowite tło do przedstawienia uczniom legendy związanej z kościółkiem.

   Drugi dzień biwaku był bogaty w propozycje wspólnych zabaw i gier ruchowych, wymagających od uczestników aktywności, sprawności, ale też umiejętności współpracy w grupie. Odbył się m.in. pieszy rajd do Pustkowa, spacer po plaży, towarzyski mecz w piłkę nożną, celebrowaliśmy również Dzień Chłopaka.

   Podsumowując, można stwierdzić, że wyjazd integracyjny spełnił oczekiwania tak uczniów, jak i ich opiekunów i wypada wyrazić nadzieję, iż przyniesie on wiele korzyści wychowawczych w przyszłej pracy naszych podopiecznych.

Wychowawcy klas I :  Barbara Derlecka, Anna Figas i Milena Zając.

FOTO GALERIA

 

© 2011 - 2012  www.gimgryf1.pl

Administrator strony: Bożena Skrzypczak Bożena Skrzypczak

Aktualizacja strony: 31.08.2013 r.