Recenzje książek

kwiat

tamsaschody „Pamiętaj, że tam są schody” – to powieść Krystyny Siesickiej, w której Gary – Anglik mieszkający z krewniaczką Michelle w Polsce, nauczający języka angielskiego, zakochuje się w Emmie P., pięknej nauczycielce biologii, której uroda wzbudza zachwyt, a nawet zazdrość uczennic. Emma jednak zachowuje się w stosunku do Gary’ego bardzo oschle, co powoduje jego rozpacz. Nieśmiała i płochliwa Wiktoria z wypiekami na twarzy odczytuje napis, nabazgrany sprayem przez Jakuba: „Wiktoria jest moją królewną”. W jej sercu rodzi się miłość. Ta ciepła opowieść o miłości napisana jest w sposób, który sprawia, że nie można się od niej oderwać. Z wielką przyjemnością i zachwytem przeczytałam tę książkę od początku do końca. Polecam ją szczególnie moim koleżankom ze szkoły, które jak ja mają duszę romantyczki.
Miłych i ciekawych wrażeń czytelniczych!

Iwona Ziółkowska
Kl. III c

kwiat

najwazniejszeksiazkiHenrik Lange wydał książkę – komiks dla ludzi, którzy nie mają czasu, aby poznać najsławniejsze dzieła literatury.
Każdy z 90 klasyków streszczony jest tylko na jednej stronie, w postaci czterech komiksowych ramek! Książka zdecydowanie przeznaczona jest dla młodzieży i przyszłych moli książkowych, którzy nie mają jeszcze zamiłowania do czytania obszernych lektur. Nie musisz zagłębiać się w zawiły język utworów, takich jak: „Romeo i Julia”, „Władca Pierścieni”, „Zbrodnia i kara” czy „Pachnidło”. Wystarczy tylko, że sięgniesz po ten niesamowity zbiór humorystycznych streszczeń, a wszystkiego dowiesz się w przeciągu kilku chwil. Będziesz śmiać się do łez przy pomysłowych obrazkach oraz ironicznych i dowcipnych opisach losów głównych bohaterów.
Gorąco polecam!

Iwona Ziółkowska z klasy IIIc

 

kwiat

ludziejakwiatr„Ludzie jak wiatr” to powieść Krystyny Siesickiej, w której przedstawiony jest wątek miłosny.
Do leśniczówki starego Prota przybywa jego dawny przyjaciel – Jan Sebastian. Dziennikarz, w atmosferze spokoju i ciszy pragnie zająć się pisaniem powieści o miłości. Do pomysłu z niezwykłym entuzjazmem przystępują trzy interesujące wnuczki leśniczego: Monika, Kryśka i Babetka, które pragną podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie miłosnych poczynań i wesprzeć gościa w tym wyzwaniu. Okazuje się, że fabułę powstającej powieści podsuwa samo życie. Jan Sebastian, swym bystrym i spostrzegawczym okiem, zauważa rywalizację między dziewczętami o względy Tomka – przyjaciela rodziny. Wakacyjne plany i próby pisania powieści nieco komplikuje pewna historia, sięgająca czasów wojny i dotycząca kradzieży kościelnych witraży. Dziennikarz porzuca chwilowo wątek miłosny, by oddać się rozwikłaniu zagadki, którą potęguje tajemnicza dębowa skrzynia, a której zawartości strzegą przenikliwe oczy Prota. Książka specjalnie mnie nie zachwyciła. Mogę polecić tę książkę nastolatkom, którym podoba się wątek miłosny.
Polecam również inne książki tej znakomitej pisarki i mam nadzieję, że będą się Wam podobać.

Iwona Ziółkowska z klasy IIIc