,,Jak nie czytam, jak czytam”


No właśnie – czytamy ! I to jak ! 8 czerwca o godz. 10.00 odbyła się III edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce – masowego czytania. Uczniowie czytali – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób). Chodziło o to, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów, bez ideologii i patronów, by książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem.By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Akcja czytania w naszej szkole przebiegała w miłej atmosferze i w otoczeniu zieleni, na boisku przed szkołą, na karimatach i materacach – w formie pikniku.Barwne plakaty ukazywały wartości czytania, a ciekawe hasła zachęcały do lektury.
Akcję rozpoczęto przypomnieniem uczniom zeszłorocznego rekordu masowego czytania oraz celu akcji, następnie zostali poinformowani o atrakcji konkursowej – Selfie z książką i hashtagiem #JakCzytam.  Po garści informacji  nastąpiło głośne czytanie fragmentu  wybranej książki przez panią dyrektor oraz uczniów-  -miłośników głośnego czytania, po czym nadszedł czas na  ciche – każdy sobie 🙂
Uczniowie bardzo miło spędzili czas z książką i byli zadowoleni z wzięcia udziału w akcji czytania, na luzie i bez przymusu !

Uczniowie  klas siódmych uczestniczyli w akcji czytania na Placu Zwycięstwa, gdyż kilkoro uczniów było nagrodzonych  za zeszłoroczną akcję w masowym czytaniu.

Gratulujemy wygranych !