Sekrety ludzkiego umysłu?, czyli Dzień Mózgu w naszej ?Jedynce? udany!


Mózg ? chyba najbardziej fascynujący organ naszego ciała? Nie do końca jeszcze odkryty, tajemniczy, niezbadany? Na pewno ukrywa w sobie niejedną – zaskakującą naukowców – odpowiedź? Czy da się poznać i rozszyfrować do końca?

W dniach 13-19 marca 2017 r. obchodzimy kolejną edycję światowego Tygodnia Mózgu (The Brain Awareness Week). To globalna impreza edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy na temat mózgu, zwrócenie uwagi  na zagadnienia związane z jego funkcjonowaniem oraz podkreślenie roli badań układu nerwowego. Z okazji Tygodnia Mózgu 2017 odbyło się wiele konferencji i  akcji popularyzujących wiedzę z tego zakresu.

Podobnie było i w Gimnazjum nr 1 w Gryficach. Tutaj świętowano 22 i 23. 03. br. Uczniowie ? z kl. 3BAdrianna Gołuchowska, Klaudia Mróz, Eliza Wojdyło, z kl. 2C -Michał Przybyłek, Wiktoria Kucab i z kl. 1A- Dobrawa Fedeńczak, Anna Kamińska  pod kierunkiem nauczycieli ? Pań- Grażyny Lachowicz i  Agnieszki Ławor oraz Pana Bogdana Zielnicy ? przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne, plakaty, plansze, filmy, a uroku zajęciom dodawały realistyczne modele przedstawiające mózg.  Gimnazjaliści dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości o  budowie mózgu, ćwiczeniach  umysłu, o typach  inteligencji: matematycznej, językowej, muzycznej, przestrzennej, ruchowej, interpersonalnej?
Próbowali zrozumieć, jaki jest wpływ mózgu na proces dojrzewania, jak dbać o jego BHP, co robić, aby korzystać z niego jak najlepiej. Gorące zainteresowanie wzbudziły ciekawostki o iluzjach optycznych- jak łatwo można oszukać umysł i ulec złudzeniom. Takie niebanalne, niecodzienne lekcje spodobały się uczniom, były żywe i prowadzone z zacięciem przez ich kolegów.  Pomysłowe formy przekazu, intrygująca tematyka i świetne przygotowanie młodych naukowców okazały się strzałem w dziesiątkę! To była udana akcja ? mózgi rozgrzały się do czerwoności !