,, Noc horrorów”…


007Strachy i zjawy, czyli ?NOC HORRORÓW? w Bibliotece Miejskiej

Wreszcie wyczekana straszna noc z duchami! 30 maja b.r. o godz. 20.00 klasa 3 b z Gimnazjum nr 1 w Gryficach rozpoczęła ?Noc horrorów? w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która trwała do godz. 6.00. Po raz kolejny musimy przyznać, że uczniowie naszej szkoły są niesamowici. Dzięki uprzejmości Pana Przemysława Kubalicy – dyrektora Biblioteki Publicznej w Gryficach –  mogliśmy spędzić sami całą noc przed wielkim ekranem, na miękkich fotelach, z możliwością zrobienia sobie ciepłych napojów. Nie zabrakło też pizzy! O północy Pan Przemek zrobił nam niespodziankę, przychodząc  do nas z poczęstunkiem i opowiadając niezwykłe historie, które wydarzyły się w murach biblioteki. Oczywiście historie dotyczyły duchów, które od czasu do czasu można zobaczyć w jej różnych pomieszczeniach. Po wysłuchaniu przerażających opowieści klasa – wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Derlecką, Panią Agnieszką Marzec i Panią Dyrektor Katarzyną Przybyłek – zwiedziła w całkowitej ciemności wszystkie zakamarki biblioteki. Atmosfera, która udzieliła się po czterogodzinnym oglądaniu horrorów oraz po niesamowitych opowieściach Pana Przemka, doprowadziła do tego, że uczniowie odczuwali coraz to większy strach. Oczywiście podczas zwiedzania również nie zabrakło atrakcji.
Co chwilę można było usłyszeć pukania, dziwne odgłosy, trzaski, które przerażały naszych uczniów. Zwiedzanie zakończyło się w sali wypełnionej białym dymem, spośród którego wyłonił się duch panny młodej. Oczywiście w tym momencie krzyk młodzieży był ogromny! Gdy już emocje opadły i duch okazał się przemiłą damą, uczniowie wysłuchali historii ?panny młodej? i zrobili sobie z nią pamiątkowe zdjęcia, które można zobaczyć na naszej stronie internetowej. Potem mogliśmy wrócić do dalszego oglądania dreszczowców. Po takich emocjach nikt nie zasnął do białego rana! Z całą pewnością powtórzymy tę przygodę!