Szczęśliwej drogi już czas?.


_MG_570026 czerwca w Gryfickim Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania klas trzecich. Wzięli w niej udział absolwenci naszego gimnazjum, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele klas drugich.

W trakcie uroczystości wyróżniono najlepszych absolwentów. Mateusz Hłąd ?uczeń klasy 3 a otrzymał tytuł najlepszego absolwenta ze średnią ocen 5,66. Mateusz uzyskał również najlepszy wynik w szkole z egzaminu gimnazjalnego. Jest tegorocznym finalistą międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA . Tytuł najlepszej absolwentki otrzymała Nikola Terka- uczennica z klasy 3b, ze średnią ocen 5,61. Nikola uzyskała z egzaminu języka angielskiego na poziomie podstawowym 100%  i zajęła w szkole II miejsce za  wynik z egzaminu gimnazjalnego. III miejsce w szkole za wynik egzaminu gimnazjalnego zajęła Izabela Żebrowska-uczennica z klasy 3a. Izabela uzyskała również z egzaminu języka angielskiego na poziomie rozszerzonym 100%. We wszystkich konkursach z języka angielskiego uzyskiwała wysokie wyniki. 

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali statuetki, a za swoją działalność społeczną, w samorządzie i wyniki w konkursach oraz zawodach sportowych- statuetki, nagrody książkowe i dyplomy. Prywatne nagrody książkowe swoim członkom Szkolnego Koła Miłośników Ziemi Gryfickiej ufundował jego opiekun pan Jacek Lew. Natomiast wydawnictwo PEARSON ufundowała nagrody rzeczowe dla wyróżnionych uczniów w konkursach języka angielskiego.

Rodzice z rąk pani dyrektor Katarzyna Przybyłek i wychowawców otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za pracę na rzecz klasy i szkoły.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił pan Tadeusz Ślusarczyk oraz wokalistka Paulina Bich. Część  artystyczną przygotowali uczniowie klas drugich, którzy rozśmieszyli repertuarem wszystkich zebranych. Dekorację wykonała pani Barbara Derlecka i pan Marek Prociak a akademię przygotowała pani Iwona Krasowska zaś prowadzili ją po raz ostatni absolwenci-Nikola Terka i Bartek  Malinowski.
Przedstawiciele klas drugich symboliczną różą pożegnali swoich starszych kolegów.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy dostania się do wymarzonej szkoły i wielu sukcesów na nowym etapie ich życia.

Obejrzyjmy galerię zdjęć z tej uroczystości.