Nie ma jak w ?Jedynce?! ? czyli świąteczny i kolorowy Dzień Dziecka w naszej szkole?


SAM_0895Jak się bawić, to na całego, jak się cieszyć-to razem! I dlatego  w piątek 30 maja 2014 z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum nr 1 w Gryficach odbył się kolejny barwny i niezapomniany festyn ?Dorośli-dzieciom?, który staje się naszą tradycją.  Impreza została zorganizowana przez nauczycieli,  rodziców uczniów naszego Gimnazjum, administrację i obsługę szkoły. Swojego wsparcia udzielili nam również liczni sponsorzy. Na festyn zaproszeni zostali też uczniowie klas szóstych okolicznych szkół podstawowych wraz z nauczycielami.

Już z daleka przyciągały zapachem  i pięknym wyglądem  stoiska z domowej roboty wypiekami, uczniowie mogli skosztować kiełbasek z grilla, napić się smacznych napojów. Przygotowaliśmy  również pawilony dla chcących się sprawdzić intelektualnie. Uczniowie układali ogromną, tekturową kostkę ?Rubika?, ścigali się w uzupełnianiu ?Sudoku? oraz bawili się w literacką ?Zgaduj-zgadulę?. Dzięki hojnej społeczności szkolnej i sponsorom zorganizowaliśmy także  loterię fantową, w której każdy uczestnik mógł wylosować drobiazg z okazji Dnia Dziecka, a przy okazji zabawić się, wykonując śmieszne zadania.

Młodzież korzystała z licznych atrakcji, między innymi uczniowie bawili się przy rytmach swojej ulubionej muzyki, uczyli się tańca belgijka, mieli okazję obejrzeć pokazy ratownicze przygotowane przez Liceum Strażackie ?Tom? w Gryficach, mogli zobaczyć pokazy sprzętu oraz tresurę psa policyjnego, a ratownicy Centrum Medycyny Rodzinnej szkolili naszych uczniów, jak udzielać pierwszej pomocy. A to jeszcze nie wszystko ? nie zabrakło też ciekawych zabaw dla miłośników sportu-można było poskakać przez wielką skakankę i pograć w koszykówkę.

Ponadto odwiedzili nas absolwenci naszej szkoły, którzy na co dzień grają w orkiestrze, i dali nam minikoncert.  Nasze uczennice  pokazały również swój układ taneczny, co spotkało się z wielkim aplauzem, a najbardziej utalentowane wokalistki  naszego Gimnazjum  miały okazję zabawiać  gości, śpiewając piosenki słynnych wykonawców.

Festyn cieszył się ogromnym powodzeniem ku zadowoleniu nauczycieli i uczniów naszego Gimnazjum. Wszyscy bawiliśmy się doskonale w sympatycznej atmosferze, a humory dopisywały; również słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie i radości. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, a przede wszystkim Sponsorom i Rodzicom.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za uświetnienie naszej imprezy i wspólną zabawę.
Dziękujemy Strażakom Powiatowej Straży Pożarnej w Gryficach oraz Dyrektor Szkoły ?TOM?, Hannie Olszańskiej,  Panu Tomaszowi  Piętal – Naczelnikowi Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Panu Tomaszowi Siniarskiemu ? przewodnikowi  policyjnego psa Falo, Panu Dariuszowi  Sobczyk ? p.o. Komendanta  Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach i Panu Waldemarowi Golisz ? NZOZ Centrum Medycyny Rodzinnej Gryfice.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, bez których zorganizowanie festynu byłoby o wiele trudniejsze. A oto oni:

 

 1. Nauczyciele, obsługa Gimnazjum Nr 1 oraz Rodzice uczniów naszego gimnazjum.
 2. Pani Grażyna Wyborska ? hurtownia FOLHEM PPHU Gryfice.
 3. Pan Tomasz Kaszlej ? Przewodniczący Rady Rodziców Gimnazjum Nr 1 w Gryficach.
 4. Pani Teresa Dobies ? PIEKARNIA-CUKIERNIA T.DOBIES  Stuchowo.
 5. Pan Zbigniew Prośniewski – AUTO-COLOR FUH Gryfice.
 6. Pan J.Bugowski, I.Bugowska   ? PIEKARNIA-CUKIERNIA BUGOWSCY Gryfice.
 7. Pan Adamowicz, Dąbrowski, Siemaszko ? MRÓWKA PHU BUDEX Gryfice.
 8. Pan Henryk Jaślan, Bogusław Popielski ?JAPOGAR SH Gryfice.
 9. Pan Krzysztof Bajkowski ? MOTOCENTRUM Gryfice.
 10. Pan Waldemar Gardzielewski ? PH GAWA HURTOWNIA SPOŻYWCZA Gryfice.
 11. Pan Bogdan Jarosz ? PPHU BOJAR Gryfice.
 12. Pan Zygmunt Dziewguć- PKS Gryfice.
 13. Pan Marcin Sobkowiak i Tomasz Sobkowiak ? PHU WERTER- SKLEP ABC Gryfice.
 14. Pani Beata Smoleńska-  dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gryficach.
 15. Pani Żaneta Bartczak, pan Krzysztof Pilch ? ?Talent Promocja Postęp? Gryfice.
 16. ZAKŁAD MIĘSNY GÓRZYCA .
 17. MADAR  Dariusz Watral Szczecin .
 18. Pan Krzysztof Grabowiecki ? FHU GRABOWIECKI Gryfice.
 19. Pani Marzena Pelc ? dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gryficach.
 20. Pan Łukasz Czyrny.
 21. Pan Piotr Mantaj.
 22. Pan Andrzej Gasperowicz.

Anna Wydmuch, Sylwia Oszczyk  Gimnazjum nr 1